Колонка Христини Щербіни

Сезон водно-спелеологічних турів 2015 р. - Відкрито !

Cьогоднішня моя розповідь буде частково переплітатись з ними. Чому так?! Відповідь зовсім проста: «Сезон водно-спелеологічних турів 2015 р. відкрито» (1-3 травня 2015 р.) :) і я із задоволенням розкажу вам про нові туристичні об’єкти та маршрути. Надіюся вони вас зацікавлять і ми обов’язково зустрінемось на Тернопільщині.

Каньйон зустрів як завжди привітним теплим сонечком і те, що в Тернополі падав дощик ми навіть не здогадувались (погода на території Дністровського каньйону завжди тепліша, а прогнози обманюють, не вірте їм, якщо це стосується прилягаючої до каньйону території). Оскільки жарке сонце пригріло, то я одразу загорати :)

Туристам це звичайно було дивно, бо вони до такої погоди не готувались і купальниками та плавками звичано не запаслись. Стартували ми в с. Устечко (Заліщицький р-н). Перший день ми провели на воді, загорали, дрейфували по течії, милувались мальовничими краєвидами і лише ввечері причалили у м. Заліщики. Нас уже чекав розбитий табір та приготовлена вечеря (респект найдорожчим Ванічці та Вовчику 8-) ), чому ми були мега раді. Традиційно вечеря біля вогнища, пісні під гітару і веселе шоу (Ваня і Вова були на висоті :) ), це просто не передати словами, це треба побачити і відчути на собі.

На другий день погода почала капризувати і ми почали натягувати на себе теплі речі та навіть дощовики. Розпочали мандрівку ми із відвідування Свято-Іоанно-Богословського Хрещатинського монастиря (с. Хрещатик, Чернівецька обл.). Поруч розташовані джерела з цілющою мінеральною водою, на базі яких було побудовано завод з виробництва мінеральних вод. Скит-монастир розташований на крутому правому березі Дністра (200 м над рівнем річки).

3 І як справжні водяні туристи ми не обрали легкого шляху (добратися автобусом по нормальній дорозі), а перепливали Дністер проти течії на другий берег від нашого табору і піднімались стрімким схилом (підйом на Червону Гору в Берем"янах сховається). Та це було варто того, адже саме від монастиря відкривається неповторний краєвид на Дністер та Заліщики. Піднімаючись від Дністра, можна відвідати печери-келії, видовбані, ймовірно, ченцями ще до заснування монастиря.

Сьогодні обитель складається з: каплички над джерелом (XVII ст., реконстр. XX ст.); церкви Св. апостола-євангеліста Іоана Богослова (1768); собору Благовіщення Пресвятої Богородиці з нижньою церквою Різдва святого Іоанна Предтечі (1998); каплички преподобного Кукші Нового (1996); старого братського корпусу (1957); трапезного корпусу з трапезною церквою (1999–2001); трьох братських корпусів (1992–1996); економського корпусу. Зробивши фото панорам ми повернулись до плав засобів і продовжили наш сплав.

Оскільки погода була несприятлива та ще й зустрічний вітер, маршрут виявився складнішим, ніж попереднього дня і ми змушені були частково скоротити його. Причалили ми у с. Городок (Заліщицький р-н). І знову традиційно вечеря біля вогнища, пісні під гітару, але цього разу без шоу програми (оскільки Ваня сплавлявся з нами і не встиг підготуватись, а Вова був на панщині :)).

Третій день подорожі - мандрівка коридорами та підземними лабіринтами печери "Оптимістична" у с. Королівка, Борщівського району

Печера занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та друга (після Флінт-Рідж-Мамонтової у США) за довжиною серед печер світу. Сумарна картографована довжина її ходів становить понад 240,5 км. В межах лабіринту печери виділяються 10 районів, кожний з яких відрізняється своїми особливостями (структура лабіринтової сітки, морфологія та розмір ходів і галерей). Дно ходів печери вкрите глиною, або брилами гіпсу. Починається ця велична і цікава печера з непривабливого району. Коридори тут невеликі, досить різноманітні. Стіни сірі, частіше вимазані гіпсом. Район називають «Старий» або «Вхідний». На заході Вхідний район примикає до району «Глобусів». Тут з'являються широкі, добре пророблені водою галереї — «Циклоп», «Спелеологів», «Вічно юних», «Софія»; зали — «Дружба», «Ювілейний». Місцями, у найбільш низьких ділянках лабіринту зустрічаються невеликі підземні озера із площею дзеркала води до 10 – 15 кв. м.

Окремо слід згадати родзинку екскурсії в Оптимістичну - спелеособаку Черешню. Це унікальна собака. Спелеологи змалку водили її в печеру, де Черешня повністю акліматизувалась і тепер спокійно і самостійно пересувається ходами, вправно долає перешкоди. Черешня бачить в темноті. Вона добре пам'ятає дорогу і часто бігла попереду. На вихід собака безпомилково обирала короткий шлях.

Красу печери не передати словами. Розповіді про життя в підземних таборах, озеро розташоване в одній з галерей та музей мінералів, справляють приємне враження, а мальовничі кристали, що виблискують звідусіль зачаровують найвибагливішого мандрівника.

Ось на цьому і закінчилась наша триденна подорож і ми повні вражень повернулись додому і з нетерпінням очікуємо нового сплаву і нових, а може і знайомих туристів, які полюблять Дністровський каньйон та підземелля Тернопільщини так як і ми.

Приєднуйтесь у друзі http://vk.com/id296755949 та шукайте дати найближчих турів у цю місцевість на моїй сторінці http://vk.com/club74391988 . Мандруймо Україною разом :-)

Это тоже интересно :)

5 движений для плоского животика от PINK

eye.png 1042 nmore-l.png

​5 советов для тех, кто хочет начать заниматься каждое утро

eye.png 762 nmore-l.png

Занятие йогой в клубе "Light of Yoga"

eye.png 1340 nmore-l.png

Первая тренировка в школе аргентинского танго "Sentido"

eye.png 1575 nmore-l.png

Популярное

Упражнения для идеальной талии от Арни

points.png

Пригоди Христини (частина 4)

points.png

Колонка Христини Щербіни

points.png

Мы были рады видеть Вас на Hobbyzz!

Помог ли Вам наш сайт?

Спасибо за участие в опросе :)
Мы стараемся быть лучше для Вас!

С ув. команда Hobbyzz