Колонка Христини Щербіни

Природні дива, щооточують нас повсюди

Природні дива оточують нас повсюди, варто лише уважніше пригледітись до навколишнього середовища і можна відкрити для себе багато нового. На світі безліч загублених міст, місцевостей, де ви можете відчути себе першопрохідцем, куточків, які повністю протилежні між собою і такі, що схожі одне на одне як дві каплі води і про багато з них ми не чули і не знаємо. Хочу сьогодні поділитись з вами знаннями про одну із таких місцевостей – природне чудо, про яке не знає не те, що кожен українець, а й не кожен житель Тернопільщини. Моя сьогоднішня розповідь про містечко-півострів – районний центр Тернопільської області місто Заліщики.

Вперше із цим містом я познайомилась у 2011 р. і саме тоді для мене відкрились чарівні краєвиди Заліщиків – міста курорту в далекому минулому і провінційного районного центру сьогодення. Повернулась у Заліщики знову я у 2014 р. завдяки бажанню своїх нових друзів – командиХоббіз. Саме завдяки Настям, Міші та Антону я повернулась у с. Хрещатик (село з якого відкриваються чудесні краєвиди на місто Заліщики) і знову отримала змогу насолодитись цими пейзажами. І лише тоді я дізналася, що Заліщики мають братів (чи то сестер) близнюків. Не вірите?! А ось вам доказ

Але сьогодні про Заліщики (можливо колись повернемось і до його близнюків)… Дністер витанцьовує навколо цього райцентру на півдні Тернопільщини такі вихиляси, що, здається, от-от задушить невелике місто в своїх глибоких обіймах. Але Заліщики від обіймів не пручаються, адже завдяки такій близькості із річкою, в місті оживає торгівля. Завдячуючи Дністру містечко володіє специфічним кліматом. Однієї суворої зими в Угорщині вимерзли сади, це послугувало сигналом для зацікавлення мешканців Заліщиків садівництвом, особливо сливами та виноградом - і місцеві фрукти мали успіх! Їх експортували у різні куточки імперії починаючи з 1870 р. До 1939 року це був центр виноробства. Щороку тут проводили традиційне свято, «Винобрання» («Вінобранє»), на яке приїжджали з усієї тодішньої Польщі. Це, мабуть, єдина на Поділлі місцевість з середземноморським кліматом. Заліщики славилися як кліматичний курорт із чудовими пляжами на Дністрі. Сонне взимку, влітку місто цілковито змінювалося. Відкривалися ресторани, крамниці, пансіонати. Заліщики з усіх сил старалися бути "справжнім", хай і молодим, курортом.

На сьогодні Заліщики один із населених пунктів, що знаходиться на території Дністровського каньйону (про каньйон я вже писала вам http://hobbyzz.net/blog/prigodi-hristini) і завдяки Дністру місто стало одним із екскурсійних об’єктів багатьох тур маршрутів, користується популярністю у туристів. На території Заліщиків знаходиться декілька туристичних об’єктів, які будуть цікаві затятим мандрівникам. Якщо не враховувати наявність Дністра та туристичних об’єктів, Заліщики звичайнісінький районний центр, колись відомий своїм кліматичним курортом, а зараз – помідорами J (так заліщицькі помідори влітку заповнюють прилавки не лише Тернопільського ринку).

Якби не бажання побачити «вживу» панораму Заліщиків, то мої друзі так би і не познайомились із цим містечком. Та і я вкотре переконалась, що жоден найякісніший друк не передасть вражень та відчуттів від побаченого особисто.

Доречі, фото цієї панорами зробити було не так легко, лише Антона iPhone з спец функцією допоміг нам зробити фото напам’ять.

Велич та спокій по-справжньому заворожує. Стоячи на межі теплого Поділля та Буковини, розумієш – більшого дарунку ніж оце сонце, ця ріка та цей клімат годі й чекати. А люди, які волею щасливої долі живуть тут, заслуговують, аби всі ці дарунки природи бачили на власні очі не лише вони, а туристи з усього світу. Тому запрошу кожного із вас відвідати Тернопільщину і побачити панораму Заліщиків на власні очі. Шукайте дати найближчих турів у цю місцевість на моїй сторінці http://vk.com/club74391988. Мандруймо Україною разом :-)

Это тоже интересно :)

15 секретов съемок шоу программы «Орел и решка»

eye.png 1478 nmore-l.png

​Артисты цирка и танцоры на потрясающих снимках Бертила Нилссона

eye.png 896 nmore-l.png

Ударный комплекс для стального пресса

eye.png 1340 nmore-l.png

Атмосферные хроники фестиваля Burning Man 2014

eye.png 1147 nmore-l.png

Популярное

Упражнения для идеальной талии от Арни

points.png

Пригоди Христини (частина 4)

points.png

Колонка Христини Щербіни

points.png

Мы были рады видеть Вас на Hobbyzz!

Помог ли Вам наш сайт?

Спасибо за участие в опросе :)
Мы стараемся быть лучше для Вас!

С ув. команда Hobbyzz